Ciechanów. Zmiana wikariuszy u św. Franciszka

Jak podaje kuria diecezjalna w Płocku – ks. Arkadiusz Sikorski – dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Lekowie został, z dniem 15 stycznia , mianowany wikariuszem parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie.

Zastąpi ks. Grzegorza Makowskiego, który od 1 stycznia jest kierownikiem Ośrodka Charytatywno-Szkoleniowego Caritas Diecezji Płockiej im. bł. Abpa A.J. Nowowiejskiego w Popowie.

– W tym szczególnym dniu wyrażam wdzięczność Bogu za dar poznania Ciebie jako wspaniałego kapłana i dobrego człowieka. Jestem pełna podziwu, dla wspaniale wypełnianej przez Ciebie posługi i rozwoju Twojego apostolskiego powołania. Życzę Księdzu siły, wytrwałości oraz otwartych serc nowych parafian. Mam nadzieję że będzie Ksiądz częstym gościem w gminie Regimin – komentowała w dniu pożegnania ks. Sikorskiego z dotychczasową parafią Mariola Kołakowska, wójt gminy Regimin, na terenie której leży parafia Lekowo.

– Księdzu Grzegorzowi dziękujemy za piękną i gorliwą pracę w naszej parafii. Bóg zapłać – czytamy z kolei na profilu FB parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie.

A tak ks. Makowskiego pożegnali Barbara i Tadeusz Wieczorkowie, para rejonowa Domowego Kościoła:

– Księże Grzegorzu! Z wielkim żalem i smutkiem chcemy Ci podziękować Za Twoją posługę – Moderatora Rejonowego Domowego Kościoła. Jako para rejonowa DK w imieniu swoim i w imieniu wszystkich rodzin Domowego Kościoła naszego rejonu ciechanowskiego, pragniemy Ci dziś serdecznie i gorąco podziękować za Twoją kapłańską posługę dla Domowego Kościoła, wielokrotne prowadzenie konferencji i uczestnictwo w spotkaniach formacyjnych.

W sposób szczególny chcemy podziękować za ostatnie pół roku, w którym z wielkim oddaniem posługiwałeś jako Moderator Rejonowy. Zapamiętamy Cię jako kapłana o wielkim sercu, rozmodlonego, życzliwego, uczynnego, skromnego, rzetelnego, pogodnego, bardzo oddanego pracy z rodzinami, posłusznego przełożonym i charyzmatom Domowego Kościoła. Jesteś Księże bardzo lubiany przez małżeństwa naszej wspólnoty.

Sprawowane sakramenty i głoszone Słowo Boże, ale też Twój przykład, postawa, przyczyniały się do przemiany życia prowadzonych przez Ciebie rodzin, przybliżania się małżonków do Pana Jezusa i do siebie nawzajem. Jesteś dla nas przykładem gorliwej i bezinteresownej służby na rzecz Kościoła i rodziny.

Nie jesteśmy w stanie wyrazić słowami wdzięczności za tak wiele dobra, jakiego doświadczyliśmy poprzez Twoje kapłańskie ręce. Mieliśmy wiele planów na kolejne lata pracy: spotkania formacyjne, wspólne rejonowe dni skupienia, a może rekolekcje. Dołożymy starań, aby Domowy Kościół naszego rejonu nadal wzrastał i rozwijał się.

Dziś żegnamy Cię w naszej parafii i rejonie. Mamy jednak nadzieję, że w nowym miejscu swego posługiwania będziesz kontynuował pracę na rzecz Domowego Kościoła. Spotkamy się pewnie w Twoim miejscu posługi na niejednych rekolekcjach. A może się uda, że będziesz mógł poprowadzić jedne z nich.

Życzymy Ci, aby Pan Bóg nadal prowadził Cię piękną drogą kapłaństwa i służby na rzecz budowania jedności i wzrostu duchowego rodzin. W naszych modlitwach prosimy, aby Jezus przytulił Cię do Swego Serca, któremu poświęciłeś swoje życie, osłonił od wszelkiego zła i wynagrodził poniesiony trud, a Niepokalana Matka Kościoła miała zawsze w swojej opiece.

Szczęść Boże!

Red

Fot. FB Mariola Kołakowska, FB Domowy Kościół Rejon Ciechanowski/Od lewej: ks. Arkadiusz Sikorski, ks. Grzegorz Makowski