Ciechanów. Zmiany w pracy Urzędu Miasta

W związku rozporządzeniem Rady Ministrów wprowadzone zostały zmiany w organizacji pracy Urzędu Miasta Ciechanów. Nadal będzie funkcjonowała bezpośrednia obsługa interesantów, jednak w zmienionym zakresie – informuje rzeczniczka ratusza Paulina Rybczyńska.

Nowe zasady zostały wprowadzone na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z 2 listopada zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od 3 listopada do 4 grudnia.

-Ratusz pracuje od poniedziałku do piątku w dotychczasowych godzinach od 8.00 do 16.00. Bezpośrednią obsługę interesantów świadczy Urząd Stanu Cywilnego w budynku głównym (plac Jana Pawła II 6). Wszystkie sprawy związane w szczególności z rejestracją urodzeń, zgonów, małżeństw oraz wydawaniem dokumentów do zawarcia związków małżeńskich i odpisów są realizowane – informuje Rybczyńska. – W budynku przy ul. Wodnej 1 działają i bezpośrednio obsługują mieszkańców: kasa, Biuro Obsługi Interesanta, Wydział Spraw Obywatelskich, Wydział Podatków i Opłat, Strefa Płatnego Parkowania i Referat Obsługi Przedsiębiorców. Bezpośredni kontakt z pracownikami pozostałych wydziałów jest możliwy po wcześniejszym umówieniu terminu i godziny spotkania.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo interesanci są proszeni o załatwianie niezbędnych spraw drogą elektroniczną, za pośrednictwem poczty tradycyjnej, przez system ePUAP lub telefoniczne. Wszystkie numery telefonów do Urzędu Miasta (w tym do poszczególnych wydziałów urzędu) dostępne są na stronie internetowej urzędu: https://www.umciechanow.pl/wydzialy_urzedu_miasta/ksiazka_adresowa_um_ciechanow .

Można kontaktować się także z Biurem Obsługi Interesanta. Telefon +48 (23) 674 92 00. Adres e-mailowy boi@umciechanow.pl.

-W Urzędzie Miasta obowiązują przepisy sanitarne, w tym konieczność zasłaniania ust i nosa. Osoby przebywające w budynkach są zobowiązane do dezynfekcji rąk – informuje pani rzecznik. – Rekomendowane są płatności bezgotówkowe z uwagi na kwestie higieny. Płatności z tytułu zobowiązań do Urzędu Miasta można regulować przelewami.

Numer konta bankowego: 81 1600 1462 1837 0686 3000 0001. Numer konta bankowego opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi: 43 1600 1462 1837 0686 3000 0006.

red

Fot. UM Ciechanów