Ciechanowianin przyznał się do zabójstwa. Grozi mu dożywocie

42-letni mieszkaniec Ciechanowa z zarzutem zabójstwa. Przyznał się do winy. O sprawie pisaliśmy dzisiaj (środa, 2 sierpnia) tutaj: https://www.ciechtivi.pl/zabojstwo-w-ciechanowie-trwa-sledztwo-2/. Śledztwo w tej sprawie prowadzi ciechanowska Prokuratura Rejonowa.

Do zabójstwa doszło w minioną sobotę (29 lipca) późnym wieczorem w rejonie ogródków działkowych przy ul. Gostkowskiej w Ciechanowie. Ofiara to 41-letni ciechanowianin. Policjanci zatrzymali do sprawy cztery osoby. Jedna z nich – 42-letni mieszkaniec Ciechanowa przyznał się do winy. Został mu postawiony zarzut z paragrafu 148 Kodeksu karnego: “ Kto zabija człowieka podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności”. Właśnie trwa posiedzenie sądu w sprawie wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące.

Wykonano sekcję zwłok 41-latka. Prokuratura Rejonowa nie ujawnia szczegółów, ale dowiedzieliśmy się, że miał “obrażenia twarzoczaszki”. Prokuratura powołała już część biegłych do tej sprawy. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że przyczyną zdarzenia mógłby być spór na tle towarzyskim. – Ten wątek jest także badany – usłyszeliśmy w ciechanowskiej prokuraturze.

red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne