Ciechanowscy policjanci podsumowali zimowe ferie

Ferie zimowe i po feriach. Tak jak co roku był to czas wzmożonej pracy ciechanowskich policjantów, którzy prowadzili szereg działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku na drogach. Odbyli również wiele spotkań na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

– W okresie od 13 stycznia do 26 lutego 2023 roku ciechanowska Policja prowadziła działania ,,Bezpieczne Ferie 2023”. Ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, zarówno osobom korzystającym z wypoczynku i przemieszczającym się w tym celu po kraju, jak również tym wszystkim, którzy pozostali w miejscu swojego zamieszkania. Działania policyjne związane z bezpieczeństwem w czasie ferii zimowych prowadzone były przez cały czas ich trwania, pomimo, że dla województwa mazowieckiego ich termin został wyznaczony w dniach od 13 lutego do 26 lutego 2023 roku – relacjonuje mł. asp. Magda Piętka z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – Ciechanowscy policjanci w ramach akcji ,,Bezpieczne Ferie 2023” przeprowadzili szereg spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą na temat m.in. bezpiecznego spędzania wolnego czasu, właściwego poruszania się po drodze. Funkcjonariusze przeprowadzili zajęcia w Szkole Podstawowej w Sońsku, Szkole Podstawowej w Opinogórze Górnej i Miejskim Przedszkolu Alpik w Ciechanowie. Spotkali się z dziećmi biorącymi udział w zajęciach zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Ciechanowie i Gminną Bibliotekę Publiczną w Opinogórze Górnej. Odwiedzili również uczestników zimowiska zorganizowanego przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP Klice.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy dbając o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób podróżujących przez teren powiatu ciechanowskiego kontrolowali pojazdy, trzeźwość oraz uprawnienia kierujących. W czasie tegorocznych działań bacznie przyglądali się też stanowi technicznemu pojazdów. Ciechanowscy funkcjonariusze sprawdzili 8 autobusów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek. Podczas kontroli nie stwierdzili nieprawidłowości i dzieci mogły bezpiecznie jechać na upragniony wypoczynek.

W czasie od 13 lutego do 26 lutego 2023 roku na drogach powiatu ciechanowskiego doszło do jednego wypadku drogowego, w którym ranna została rowerzystka. Odnotowano 30 kolizji drogowych. Policjanci ujawnili 358 wykroczeń, z czego aż 238 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. W ciągu dwóch tygodni mundurowi zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

Red

Fot. KPP w Ciechanowie/Policjantki na spotkaniu w Szkole Podstawowej w Opinogórze Górnej