Ciechanowscy policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Policjanci z ciechanowskiej komendy uratowali życie 49-latka. Ruszyli z pomocą po tym, jak otrzymali zgłoszenie o zamiarze popełnienia samobójstwa. – Liczyła się każda sekunda – dzięki determinacji w poszukiwaniach mężczyzny funkcjonariusze nie dopuścili do targnięcia się na życie mieszkańca powiatu ciechanowskiego – informuje podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

-W miniony piątek przed południem dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że 49-letni mężczyzna, po kłótni z rodziną, wyszedł z domu informując bliskich o zamiarze popełnienia samobójstwa. Policjanci natychmiast ruszyli do działania i szybko ustalili, gdzie może przebywać mężczyzna. Po przejściu ok. 2 km w lesie, mundurowi znaleźli 49-latka. Na miejsce została wezwana karetka  pogotowia. To kolejny raz, gdy ciechanowscy policjanci wypełnili słowa policyjnej roty. Dla policjantów to nie tylko deklaracja – to codzienna służba i pomoc obywatelom w trudnych sytuacjach życiowych – czasem w bardzo tragicznych okolicznościach. A satysfakcja z uratowania kolejnego ludzkiego życia jest dla funkcjonariuszy bezcenna – mówi podkom. Brzezińska. 

-Apelujemy i prosimy, aby zwracać uwagę na osoby z naszego otoczenia, na ich zachowanie. Być może nasza reakcja, zwykła ludzka rozmowa sprawi, że pomożemy drugiemu człowiekowi. Przypominamy również, że istnieją telefony zaufania, instytucje, poradnie, które mogą pomóc. Każdy problem ma swoje rozwiązanie – dodaje podkom. Ewa Brzezińska.