Ciechanowscy uczniowie najlepsi na Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Ciechanowie zwyciężyła w eliminacjach rejonowych XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się w Przasnyszu awansując tym samym do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 22 maja w Warszawie.

– Po zmaganiach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, 28 kwietnia odbył się etap rejonowy. Gospodarzem tegorocznego turnieju była Szkoła Podstawowa nr 3 w Przasnyszu. Celem zawodów jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w trzech konkurencjach: test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, jazda rowerem po torze przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy. Zawody odbyły się dwóch grupach wiekowych: 10-12 lat i powyżej 12 lat.

– W kategorii uczniów starszych szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Orła Białego w Ciechanowie w składzie Maciej Chodkowski, Aleksander Kamiński i Patryk Kępczyk.  Tym samym uczniowie ciechanowskiej szkoły awansowali do finału wojewódzkiego XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się 22 maja br. w Warszawie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie turnieju! – relacjonuje mł. asp. Magda Zarembska.

red

Fot. SP nr 3 w Ciechanowie