Ciechanowska Policja apeluje: nie bądźmy obojętni na los bezdomnych

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie proszą mieszkańców miasta, aby nie pozostawali obojętni na drugiego człowieka i informowali służby w przypadku, gdy osoby bezdomne potrzebują pomocy.

W okresie zimowym policjanci prowadzą wzmożone działania mające na celu ratowanie życia i zdrowia osób narażonych na działanie niskich temperatur powietrza. Sprawdzają miejsca, gdzie schronienia mogą szukać bezdomni. Są to najczęściej pustostany, ogródki działkowe, altanki i piwnice. Często miejsca te grożą zawaleniem. Sposób ogrzewania tych pomieszczeń przez bezdomnych również niesie zagrożenie i niejednokrotnie prowadzi do pożaru.

– By dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy konieczne jest zaangażowanie nie tylko przedstawicieli służb, ale każdego człowieka. Dlatego apelujemy, by na bieżąco przekazywać sygnały o dostrzeżonych zagrożeniach i informować służby porządkowe o osobach leżących na mrozie, przebywających w okolicach dworców, siedzących dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujących pustostany, kanały ciepłownicze itp. Nie bądźmy obojętni dla tych osób, być może nasza właściwa reakcja, jeden telefon przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie – apeluje oficer prasowy KPP w Ciechanowie podkom. Ewa Brzezińska.