Ciechanowska Policja ostrzega: Oszuści znowu w akcji!!

Pomimo nieustannych apeli policjantów, nadal zdarzają się przypadki, gdzie pokrzywdzeni zmanipulowani przez oszustów, nierzadko przekazują im dorobek swojego życia. Przestępcy wykorzystują ufność pokrzywdzonych i w rozmowach telefonicznych podszywają się pod różne osoby tylko po to, żeby nakłonić je do przekazania pieniędzy.

Ciechanowscy policjanci ze szczególną uwagą przyglądają się wszystkim zgłoszeniom, które dotyczą oszustw na szkodę osób starszych, a przeprowadzane są metodą na fałszywego policjanta lub wnuczka. Natychmiastowe zgłoszenie takich sytuacji na policję znacznie zwiększa spektrum działań, jakie mogą podjąć mundurowi.

-W tym tygodniu ciechanowska policja odnotowała kilka przypadków oszustw metodą „na policjanta”. Dzięki czujności seniorom na szczęście nie każda próba wyłudzenia oszczędności kończy się przekazaniem pieniędzy przestępcom – informuje podkom. Ewa Brzezińska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie

PAMIĘTAJMY!

Policjanci nigdy nie proszą innych osób o przekazanie im żadnych pieniędzy. Policjanci nie wykorzystują innych osób do przeprowadzenia akcji przeciwko rzekomym oszustom.