Ciechanowski Dzień Dawcy Szpiku

Odbędzie się w środę 26 października w godz. 12-18 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ul. Narutowicza.

 Pomysłodawcą zorganizowania Ciechanowskiego Dnia Dawcy Szpiku jest 23- letni ciechanowianin Mariusz Wróblewski, który od kilku lat walczy z białaczką. Mariusz jest po dwóch przeszczepach szpiku i teraz sam walczy o to, by ludzie rejestrowali się jako potencjalni dawcy bo doskonale wie jak wielu chorych czeka na przeszczep.

Celem akcji jest przeprowadzenie badania krwi u potencjalnych dawców szpiku. Wystarczą 4 ml i wystarczy chcieć. Stawka jest wysoka – można podarować komuś życie.

To, że zarejestrujesz się w bazie, nie oznacza, że kiedykolwiek oddasz szpik. Pamiętaj jednak, że decyzja o zostaniu dawcą musi być przemyślana! W przypadku, gdy okaże się, że któraś z zarejestrowanych osób jest czyimś genetycznym bliźniakiem, daje tej osobie nadzieję na nowe życie. Jeżeli wtedy zrezygnuje, odbiera ją.

Każdy kto, zdecyduje się dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku niech przyjdzie 26 października (środa) do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Narutowicza w godzinach od 12:00 do 18:00.

Pamiętaj! Musisz być zdrowy i wziąć ze sobą dokument tożsamości z numerem pesel.

Akcja pod patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów.