Ciechanowski e-posterunek

Zamiast wypełniać kilka, czy kilkanaście formularzy wprowadzą dane do komputera tylko raz, a resztę zrobi specjalny program komputerowy. Ciechanowska policja jako pierwsza w garnizonie mazowieckim testuje aplikację e-posterunek.

– E-Posterunek – to aplikacja, która ma uprościć procedury związane z opisywaniem i dokumentowaniem czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy. Chodzi tu m.in. o oględziny, przesłuchanie świadków, przyjmowanie zgłoszenia o przestępstwie. Program generuje protokoły, zaświadczenia, postanowienia i inne druki, które dotychczas policjanci wypełniali oddzielnie, wpisując wielokrotnie te same informacje i dane. Celem, jaki przyświecał pomysłodawcom i twórcom aplikacji e-Posterunek jest usprawnienie pracy służb dochodzeniowo-śledczych, prowadzących postępowania przygotowawcze – poinformowały Agnieszka Bieniek i Anna Reluchin z wydziału łączności i informatyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Na przełomie kwietnia i maja policjanci kryminalni i dochodzeniowo-śledczy w województwie mazowieckim dostaną 48 tabletów i 11 przenośnych drukarek. Sprawdzono już, że do nowej aplikacji nadają się urządzenia mobilne zamontowane w niektórych policyjnych radiowozach.

msz