Cieszyła się prawem jazdy tylko trzy tygodnie

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 22-latkę, która jechała z prędkością 110 km/h w obszarze zabudowanym. Kobieta straciła prawo jazdy na trzy miesiące. C

– Cieszyła się nim krótko, bo dopiero trzy tygodnie temu odebrała pierwsze uprawnienia do kierowania. 20-latka musi zapłacić 1500 złotych mandatu karnego. Oprócz tego do jej konta przypisano 13 punktów karnych – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

W ostatni wtorek (27 czerwca) policjanci z ciechanowskiej drogówki na ul. Kasprzaka w Ciechanowie zatrzymali kierującą, która rozpędziła swojego fiata do 110 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. – Podczas kontroli okazało się, że auto prowadziła 22-letnia mieszkanka powiatu płońskiego, która zaledwie 3 tygodnie temu odebrała swoje pierwsze prawo jazdy. Kobieta za rażące przekroczenie prędkości została ukarana mandatem karnym w kwocie 1500 zł. Do jej konta przypisano 13 punktów karnych informuje pani rzecznik.

Policjanci przypominają, że teren zabudowany to szczególny obszar. Charakteryzuje go większy ruch pieszych i rowerzystów. Dlatego ograniczenia prędkości powinny być tam szczególnie respektowane przez kierowców. W zderzeniu z pojazdem przy prędkości ponad 100 km/h niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie ma szans na przeżycie. Kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h musi liczyć się z utratą prawo jazdy, wysokim mandatem i punktami karnymi.

red