Czarna niedziela w gminie Opinogóra: dwie osoby zginęły w wypadkach

Pieszy śmiertelnie  potrącony w Kołakach – Budzyno i kierowca tico, który zmarł na miejscu wypadku w Dzboniu – niedziela 22 września zapisze się czarno w policyjnych raportach.

– W Kołakach – Budzyno na drodze wojewódzkiej nr 617 Ciechanów – Przasnysz  nieznany sprawca, najprawdopodobniej jadący fordem potrącił 65-letniego mężczyznę – relacjonuje rzecznik ciechanowskiej policji podinspektor Leszek Goździewski. – Pieszy zmarł w wyniku doznanych obrażeń. Z ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło w godzinach 21.-7.50 z 21 na 22 września.

Policja szuka świadków zdarzenia. Kierowca odjechał z miejsca potrącenia.

Ok. 11.25 w niedzielę w Dzboniu również na drodze wojewódzkiej nr 617 Przasnysz – Ciechanów zderzyły się tico i mercedes – laweta na litewskich numerach rejestracyjnych. – Kierujący tico 22-latek, mieszkaniec gminy Opinogóra zmarł na miejscu – informuje rzecznik Goździewski. – Z ustaleń wynika, że tico z nieznanych przyczyn na prostym odcinku drogi zjechało na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyło się z mercedesem. Kierujący mercedesem był trzeźwy, policja ustala przyczyny i okoliczności zdarzenia.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=g0TW0zb_7Zk’]

Droga była zablokowana. Objazd wyznaczono przez Bacze i Opinogórę.

W czasie ostatniego weekendu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego obsłużyli pięć kolizji drogowych, zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych, ukarali mandatami 25 kierujących.

Na filmie: sobotnia kolizja w okolicy Bardonek na drodze Ciechanów – Sońsk.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=im-D6YtdQok’]

Na drogach powiatu policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. rekordzista kierujący rowerem został zatrzymany w piątek ok. 17.17 w Ciechanowie na ul. Mikołajczyka. Alkomat wskazał u niego 1,98 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

a