Czterech “piratów” drogowych zatrzymanych przez policyjną grupę “SPEED”

– O dotkliwych karach finansowych przekonali się kierowcy przekraczający prędkość zatrzymani przez policjantów z ciechanowskiej grupy SPEED – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej w Ciechanowie kom. Jolanta Bym. Policjanci przypominają, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator grzywien. Oznacza to dużo większe restrykcje dla kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.

Wraz z nowym rokiem obowiązuje nowy taryfikator grzywien za wykroczenia drogowe. Ich wprowadzenie spowodowało zmiany w zachowaniu wielu kierowców. Zdarzają się jednak osoby, które w dalszym ciągu lekceważą obwiązujące przepisy. Tylko jednego dnia „w ręce” policjantów ciechanowskiej drogówki wpadło czterech kierowców, którzy znacząco przekroczyli dopuszczalną prędkość.

– Funkcjonariusze z grupy SPEED, którzy nadzorowali ruch na krajowej 7-ce zatrzymali do kontroli drogowej 46-letniego kierującego skodą, który w miejscowości Dąbek przekroczył dopuszczalną prędkość o 96 km/h. Mieszkaniec pow. ostródzkiego pędził z prędkością 176 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi. Kolejny kierowca, który przekroczył prędkość o 89 km/h został zatrzymany w miejscowości Wyszyny Kościelne, 38-letni mieszkaniec pow. mławskiego, który podróżował fordem również został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł i 10 punktami karnymi. 2500 zł i 10 punktów otrzymał również 36-letni kierowca BMW, zatrzymany za przekroczenie prędkości w miejscowości Dąbek. Natomiast mandat w wysokości 2000 złotych oraz 10 punktów karnych otrzymał  42-letni mieszkaniec Warszawy, który w miejscowości Szyjki przekroczył prędkość powyżej 50 km/h – relacjonuje kom. Jolanta Bym.

Policjanci przypominają kierowcom o obowiązujących zmianach i apelują o ostrożność na drodze. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż pieniądze. Kierowco, bądź odpowiedzialny!

Red

Fot. KPP Ciechanów