Czy można cieszyć się świętami, gdy doskwiera głód?

–  pod takim hasłem Bank Żywności w Ciechanowie rozpoczyna Świąteczną Zbiórkę Żywności i zachęca wszystkich do wsparcia osób najuboższych. 7i 8 grudnia w 60 sklepach w Ciechanowie, Płońsku, Mławie, Pułtusku, Glinojecku, Nasielsku, Przasnyszu, Nowym Mieście, Raciążu, Sońsku, Gołotczyźnie, Gąsocinie, Winnicy odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności. Od dziś można zrobić zakupy w internetowym sklepie charytatywnym lub wysłać charytatywny sms.

Każdy z nas może realnie pomóc

Bank Żywności w Ciechanowie 7 i 8 grudnia już po raz 6 organizuje zbiórkę żywności na terenie Północnego Mazowsza. 600 wolontariuszy czekać będzie na produkty w 60 sklepach spożywczych.

Szczegółowa lista sklepów jest dostępna na www.bzciechanow.pl

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=rjLOH5NQgDQ’]

W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje, ponad 2,5 mln osób. Na terenie powiatów: ciechanowskiego, płońskiego, pułtuskiego, przasnyskiego, makowskiego, żuromińskiego i mławskiego Bank Żywności w Ciechanowie regularnie przekazuje produkty spożywcze 60 organizacjom charytatywnym, za których pośrednictwem pomoc trafia co miesiąc do 15 000 osób  potrzebujących. Wśród nich są osoby niepełnosprawne, samotne, bezdomne, rodziny wielodzietne oraz dotknięte patologią.

Na to, jak będą wyglądały święta najuboższych w naszych regionie może mieć wpływ każdy z nas. Wystarczy w dniach zbiórki w sklepach kupić dodatkowy produkt i przekazać go naszym wolontariuszom.

W zeszłym roku, dzięki ofiarności uczestników Świątecznej Zbiórki Żywności w regionie udało nam się zebrać 17,3 ton żywności, która trafiła do najbardziej potrzebujących. Taki wynik to także sukces wolontariuszy. W tym roku w akcję zaangażowało się ich aż 600.

Świąteczna Zbiórka Żywności Zbiórka odbędzie się na terenie całej Polski, już po raz 16-ty, w ponad 3 300 sklepach spożywczych, w 540 miejscowościach. W tym roku organizują ją 32 Banki Żywności. Lista wszystkich sklepów, w których można będzie wziąć udział w zbiórce, od 1 grudnia zostanie opublikowana na stronie www.bankizywnosci.pl. W tym roku akcję wspiera aż 50 000 wolontariuszy! W 2011r, dzięki ofiarności uczestników Świątecznej Zbiórki Żywności, udało się zebrać 760 ton żywności, która trafiła do ok. 350 000 osób.

Podziel się zakupami bez wychodzenia z domu

Federacja Polskich Banków Żywności organizuje zbiórkę artykułów spożywczych również w Internecie. Na stronie bankizywnosci.pl. Znajduje się wejście do sklepu charytatywnego, w którym można zrobić zakupy na rzecz najuboższych. Zakupów można dokonać do 23 grudnia. Partnerem zbiórki z Internecie jest sieć sklepów Piotr i Paweł.

Do 31 grudnia można wesprzeć Banków Żywności wysyłając charytatywny sms POMAGAM na nr 73365
(3+ vat, dziękujemy operatorom za wsparcie akcji). Środki pozyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na niezbędne wyposażenie magazynów Banków Żywności, dzięki czemu, przez cały rok żywność będzie mogła szybciej i sprawniej trafiać do osób, którym na co dzień jej brakuje.

Partnerem strategicznym Świątecznej Zbiórki Żywności 2012 jest firma McCormick Polska, właściciel marek Kamis i Galeo.