Darmowe autobusy na Noc Muzeów

Do tegorocznych obchodów Nocy Muzeów dołączą atrakcje turystyczne Ciechanowa i okolic. W godzinach wieczornych będzie można zwiedzać Zamek Książąt Mazowieckich, Muzeum Szlachty Mazowieckiej, Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie i Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. – Miasto ułatwi ciechanowianom dostęp do kultury. 14 maja do zamku, Gołotczyzny i Opinogóry pojadą bezpłatne autobusy ZKM – informuje rzeczniczka ciechanowskiego Ratusza Paulina Rybczyński.

Noc Muzeów to impreza odbywająca się corocznie, jednocześnie w wielu państwach świata. Polega na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury odbiorcom w niestandardowych godzinach. Zwiedzanie umożliwiane jest za symboliczną kwotę płaconą przy pierwszym wejściu lub za darmo. Międzynarodowy Dzień Muzeów został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Muzeów, działającą przy UNESCO. To gratka dla pasjonatów sztuki, ale też możliwość ciekawego spędzenia czasu dla osób ceniących podróże.

Do tegorocznych obchodów Nocy Muzeów dołączą: Muzeum Szlachty Mazowieckiej, Oddział Muzeum w Gołotczyźnie i Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Mieszkańcy i turyści będą mogli dojechać do nich z Ciechanowa bezpłatnymi autobusami Zakładu Komunikacji Miejskiej.

14 maja (sobota) do Zamku Książąt Mazowieckich i Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie autobusy miejskie będą jeździły z placu Kościuszki co godzinę od godz. 18:00. Następne pojadą z przystanku na placu Kościuszki o godz. 19:00, 20:00 i 21:00. Pięć minut później dotrą do zamku, a dojazd do Gołotczyzny zajmie 30 min. Powrót z Gołotczyzny: godz. 18:35, 19:35, 20:35 i 21:35 (na plac Kościuszki).

Do Muzeum Romantyzmu z Opinogórze autobusem będzie można wyjechać z centrum miasta o 17:15 i 18:30. Oznakowany pojazd będzie zatrzymywał się na przystanku ZKM 17 Stycznia/Warszawska, następnie na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej linii nr 11. Kursy powrotne z Opinogóry na plac Jana Pawła II wyjadą o godz. 21:15 i 22:30.

Fot. UM Ciechanów