Dawna “Polonia” – sprzedaż – nie, ewentualna darowizna – tak

Wojewoda mazowiecki nie zgodzi się na sprzedaż przez starostę ciechanowskiego kamienicy przy ul. Warszawskiej – dawnego hotelu Polonia -usłyszała dzisiaj reporterka www.ciechtivi.pl.  Jeśli ciechanowski Urząd Miasta przedstawi konkretny projekt przeznaczenia gmachu na cele publiczne – będzie wtedy możliwość, by miasto otrzymało go w formie darowizny.

Wojewoda Jacek Kozłowski zakomunikował to dzisiaj (czwartek 17 marca) w płońskim Poświętnem, gdzie podpisywał z samorządowcami umowy w sprawie kolejnych “schetynówek”.

– Starosta ciechanowski podejmie ostateczną decyzje, bo to on w imieniu Skarbu Państwa zarządza tą nieruchomością – powiedział wojewoda dziennikarzom. Dodał jednak, że wojewoda ma wpływ na tę decyzję i nie zgodzi się, jeśli starosta chciałby kamienicę sprzedać.

Nie będzie to jednak oznaczało zgody na komunalizację nieruchomości, czyli przejęcie jej, tak jak chciałby prezydent, przez miasto. Wojewoda Kozłowski stwierdził, że możliwe jest przekazanie w formie darowizny. Jednak tylko wtedy, gdy prezydent Ciechanowa przedstawi konkretny, dopracowany projekt wykorzystania obiektu dla dobra publicznego.

– Myślę, że się porozumiemy – oznajmił wojewoda mazowiecki. – Niedługo spotkam się z panem starostą i panem prezydentem i mam nadzieję, że podjęta decyzja będzie korzystna dla wszystkich.

Przypomnijmy, że starosta ciechanowski Sławomir Morawski chce sprzedać sporną nieruchomość w przetargu, a prezydent Waldemar Wardziński – przejąć na działalność kulturalną.

szm