Udostępniamy komunikat Nadleśnictwa Ciechanów zamieszczony w mediach społecznościowych.
„Kilka dni temu ujawniliśmy dewastację tablic informacyjnych na miejscu postojowym przy ścieżce edukacyjnej w lesie śmiecińskim, leżącym na zachodnim obrzeżu Ciechanowa. Sprawa dojrzewała w ciszy, teraz poszukujemy dodatkowych informacji.
Poszukujemy poszlak uzupełniających w sprawie. Zachęcamy do udostępniania tego posta, a świadków i osoby posiadające wiedzę w sprawie do udzielania nam szczegółów za pośrednictwem wiadomości na Facebook, telefonicznie, mailowo lub osobiście na posterunku straży leśnej znajdującym się na Płockiej 21c w Ciechanowie
.

Na nieszczęście sprawcy, tabliczki „Las Monitorowany” nie wiszą w takich miejscach bez powodu
Zapraszamy na posterunek w celu polubownego załatwienia sprawy
. Obiecujemy anonimowość.
Konsekwencje prawne i koszt przywrócenia do stanu sprzed dewastacji to jedno, ale prosimy pomyśleć jak odwdzięczyć się Pani Marcie, która jest odpowiedzialna za stan tablic znajdujących się w jej leśnictwie, więc musiała usuwać farbę własnymi siłami…
Nadal nie wiemy co autor ma do sosny zwyczajnej (Pinus sylvestris)
. Jednak korzystając z okazji, już całkowicie poważnie, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że takie elementy infrastruktury to Nasze wspólne dobro. Odwiedzanie takich miejsc, jak i zwykłego lasu bez infrastruktury edukacyjno-rekreacyjnej, wymaga od Nas wszystkich pozostawienia ich w stanie nie gorszym niż zastaliśmy, by kolejni goście mogli czuć się tutaj tak samo dobrze. Chwilę wcześniej kontaktowały się z nami ośrodki edukacji wczesnoszkolnej. W następstwie owego czynu, nie mogły zrealizować zaplanowanych w tym miejscu zajęć…
Cenzura zastosowana jako zabezpieczenie przed algorytmem. na Facebooku za takie rzeczy traci się konta. My dajemy sprawcy szansę na dialog ![]()
Ps. Ideologia JP jest nam obca, a nawet wykazująca cechy inwazyjności – Jesion pensylwański to nie u nas. W Ciechanowie stawiamy na rodzimego „Jasiona” wyniosłego (Js)!”
Nadleśnictwo Ciechanów
Fot. FB Nadleśnictwo Ciechanów


