Diecezjalna uroczystość Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki

– Centralna uroczystość Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki, z okazji 450. rocznicy jego śmierci, odbędzie się 19 sierpnia 2018 r. (w niedzielę) w Rostkowie koło Przasnysza – miejscu urodzin św. Stanisława Kostki (1550-1568), patrona dzieci i młodzieży oraz głównego patrona diecezji płockiej. Okolicznościowej Eucharystii przewodniczył będzie ks. kardynał Stanisław Dziwisz z Krakowa – informuje płocka Kuria Diecezjalna.

W programie uroczystości w miejscu narodzin św. Stanisława Kostki w Rostkowie w niedzielę 19 sierpnia br. znajdzie się: godz. 13.50 – prezentacja znaczka ze św. Stanisławem Kostką z cyklu „Patroni Polski”, wydanego przez Pocztę Polską S.A.; godz. 14.00 – program ewangelizacyjny pt. „Powołani do świętości”, który poprowadzi zespół Moja Rodzina z Glinojecka w diecezji płockiej; godz. 15.00 – Eucharystia, której przewodniczył będzie ks. kardynał Stanisław Dziwisz, emerytowany metropolita krakowski i wieloletni sekretarz papieża św. Jana Pawła II. Będą ją ponadto koncelebrować: biskup płocki Piotr Libera, biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski, emerytowany biskup pomocniczy diecezji płockiej Roman Marcinkowski.

„Pragnę w tym dniu razem z Wami, umiłowani, wyśpiewać Bogu hymn wdzięczności za ten niezwykły dar, jakim była i jest postać Młodzieniaszka z Rostkowa. Po 450 latach od jego śmierci powierzymy Mu ponownie nasz Kościół Płocki, a szczególnie młode pokolenie wyznawców Chrystusa” – napisał w zaproszeniu na uroczystość biskup płocki Piotr Libera.

W uroczystości wezmą udział księża i wierni diecezji płockiej, którzy otrzymają  okolicznościowe śpiewniki. Wszyscy będą mieć zapewnioną wodę do picia. Wstęp na uroczystość jest wolny (dla mediów nie będzie akredytacji).