Do czterech razy sztuka

Do pięciu lat więzienia grozi 23– letniemu mieszkańcowi Ciechanowa, który kierował autem pomimo trzykrotnie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz cofnięcia uprawnień do kierowania. Dodatkowo był poszukiwany.

Dzisiaj (24 sierpnia)  40 minut po północy w Dreglinie na drodze krajowej nr 60, został zatrzymany do kontroli drogowej kierowca ciężarowki DAF z naczepą.

– Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 23 – letni mieszkaniec Ciechanowa wsiadł za kierownicę pomimo trzech prawomocnych wyroków sądu dotyczących zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Dodatkowo, 23-latek był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został przewieziony do Zakładu Karnego gdzie odbędzie karę 23 dni pozbawienia wolności. Wkrótce odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje nadkom. Jolanta Bym z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Pamiętajmy!

Kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień jest przestępstwem z art. 180a  kodeksu karnego, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowanie samochodem wbrew wydanemu przez sąd zakazowi to przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

red