Do połowy stycznia w ciechanowskim Szpitalu chcą zaszczepić tysiąc osób

Urząd Marszałkowski podsumował pierwsze dni szczepień przeciwko Covid-19 prowadzone w szpitalach prowadzonych przez samorząd województwa mazowieckiego.

Przypomnijmy, że w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie szczepienia rozpoczęto 29 grudnia, chęć zaszczepienia wyraziło 60 proc. personelu, a jako pierwszy zabiegowi poddał się dyrektor placówki Andrzej Kamasa. – Najwięcej chętnych jest w grupie lekarzy. To nie jest wynik, który zadowala. Zgłoszenia wciąż napływają i jestem przekonany, że zaszczepimy przynajmniej  80 proc. załogi. Szczepię się systematycznie przeciwko grypie i pneumokokom, a szczepienie przeciw COVID-19 nie odbiegało od innych, które do tej pory miałem. Zachęcam do szczepień, bo to nie boli, a daje szansę na powrót do normalności, której wszyscy tak bardzo potrzebujemy i oczekujemy – powiedział dyr. Andrzej Kamasa.

Jak informuje Urząd Marszałkowski – Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie posiada 375 dawek szczepionki, a zaszczepił już 225 osób z personelu. Dyrektor Andrzej Kamasa liczy, że do połowy stycznia 1000 osób (personel szpitala i osoby uprawnione spoza tej placówki), które wcześniej złożyły deklaracje, zostanie zaszczepionych.

Red

Fot. SSzW w Ciechanowie/Szczepienie dyrektora Andrzeja Kamasy