Do więzienia za znęcanie się nad rodziną

Ciechanowscy policjanci zatrzymali 39-latka poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie za znęcanie się nad rodziną. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe osiem miesięcy.

– W minioną sobotę (4 maja) policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali w Ciechanowie 39-letniego mieszkańca powiatu płońskiego. Mężczyzna zgodnie z treścią nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie poszukiwany był do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się – informuje asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. – Zgodnie z decyzją sądu 39-latek trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

– Podstawy policyjnych poszukiwań są różne. Sądy i prokuratury, poza listami gończymi, wydają często zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, których celem jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Statystyki potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności, a zatrzymanie osób poszukiwanych jest jedynie kwestią czasu – informuje pani rzecznik.

red

Fot. KPP w Ciechanowie