Dodatkowe pieniądze dla ciechanowskiego szpitala

Ponad 650 tys. zł z budżetu województwa mazowieckiego trafi do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Decyzję w tej sprawie podjęli radni województwa.

Dodatkowe pieniądze są ciechanowskiemu szpitalowi niezbędne, bo szybko rosną ceny materiałów budowlanych i koszty inwestycji. – Jesteśmy świadkami boomu budowlanego i to rynek dyktuje ceny. Koszt wielu inwestycji, na które zabezpieczyliśmy środki planując budżet na ten rok jest już nieaktualny, co coraz częściej pokazują nierozstrzygnięte przetargi. Stąd decyzja o zwiększeniu środków na niezbędne inwestycje i zakupy sprzętowe – mówi marszałek województwa Adam Struzik.

– Dokonujemy zwiększenia budżetu, aby nasi mieszkańcy mieli jak najlepszy dostęp do świadczeń medycznych, a nasze placówki mogły oferować usługi na jak najwyższym poziomie – dodaje członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie otrzyma prawie 570 tys. zł  na modernizację i doposażenie oddziałów szpitalnych, a ponad 88 tys. zł  zasili budżet przeznaczony na utworzenie ośrodka udarowego.

red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne