Dopłaciła do “paczki” 50 gr, straciła ponad 5 tys. zł

Mławska policja przestrzega przed oszustwami na tzw. dopłatę do paczki. Oszuści wysyłają wiadomość sms, informując o konieczności dopłaty za zdezynfekowanie przesyłki. Mieszkanka Mławy straciła w ten sposób ponad 5 tys. zł ze swojego konta.

-Do oszustwa doszło tuż przed weekendem. Mieszkanka Mławy otrzymała wiadomość  sms, z której treści wynikało, że musi dopłacić 50 groszy do przesyłki, ponieważ firma kurierska musi zdezynfekować paczkę. W wiadomości podany był link do wpłaty. Kobieta skorzystała z linku, który przekierował ją na stronę banku. Po zrealizowaniu wpłaty okazało się, że z konta mławianki wypłacono nie 50 groszy a ponad 5 tysięcy. Postępowanie prowadzi referat do walki z przestępczością gospodarczą KPP w Mławie – informuje asp. sztab. Anna Pawłowska z mławskiej Komendy.

Policja ostrzega – informacje o dopłacie do paczki to najczęściej oszustwo. Jeśli otrzymasz taką wiadomość, skontaktuj się z biurem obsługi klienta danej firmy kurierskiej. Nie korzystaj z linków do wpłat, przesyłanych w wiadomościach sms lub e-mail.