Droga przez Gąsocin – protest radnych PiS

Powiat Ciechanowski otrzymał prawie 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi powiatowej: Ciechanów-Gąsocin-Nasielsk na odcinku ul. Ciechanowskiej w Gąsocinie. To najkrótsza trasa z Ciechanowa do Warszawy.

Otrzymaliśmy w tej sprawie pismo z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Ciechanowskiego, skierowane do przewodniczącego Rady Powiatu.

SPROSTOWANIE – PROTEST

Wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi nr 2421W Nasielsk-Gąsocin – Ciechanów na odcinku ok. 600 m (ul. Ciechanowska) w Gąsocinie Powiat Ciechanowski złożył do Urzędu Wojewódzkiego po raz drugi 10 sierpnia 2020 r. (pierwszy taki sam wniosek złożony w tej sprawie został umieszczony na liście rezerwowej i znajdował się na niej ponad rok czasu).

Dopiero dzięki staraniom Radnych Powiatowych z klubu PiS i wsparciu Pani Poseł Anny Cicholskiej oraz Pana Ministra Macieja Wąsika wniosek ten 21 kwietnia 2021 r. uzyskał akceptację na dofinansowanie przebudowy drogi w wysokości 1.480.635,50 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Odcinek ten jest bardzo ważny ze względu na najkrótsze połączenie drogowe z Warszawą i bezpieczeństwo mieszkańców ul. Ciechanowskiej.

Pani Starosta informuje we wpisie na Facebooku, że to zasługa radnych z PSL i Pana Wójta. Jest to typowa pijarowa informacja. Radna Jolanta Teklińska i członek Zarządu Stefan Żbikowski nie składali żadnej interpelacji w tej sprawie. Trudno „taki mamy klimat” w Starostwie. Składamy protest wobec tej dezinformacji.  Mamy nadzieję, że podobna sytuacja się nie powtórzy.

Zbigniew Gutowski, Jan Andrzej Kaluszkiewicz, Elżbieta Kuminiarczyk, Tadeusz Wieczorek, Barbara Kornatowska, Sławomir Rudnicki, Grzegorz Liszewski

Starostwo Powiatowe nie skomentowało nam tego listu.

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne