Drogowy pirat zatrzymany w Grzybowie

– Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze z ciechanowskiej grupy SPEED zatrzymali prawo jazdy, za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 62 km/h – informuje oficer prasowy KPP Ciechanów kom. Jolanta Bym.

Do zatrzymania doszło w ostatni poniedziałek wieczorem w Grzybowie, gm. Regimin. – Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę kierującego audi, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. 26 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego pędził przez miejscowość z prędkością 112 km/h. Z uwagi na popełnione wykroczenie i obowiązujące przepisy ruchu drogowego mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące. Oprócz zatrzymania dokumentu na kierującego za przekroczenie prędkości nałożono mandat i punkty karne – relacjonuje kom. Bym.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

– Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu! – przypomina kom. Jolanta Bym