Drugi na Mazowszu, pierwszy w powiecie ciechanowskim. Rozstrzygnięto konkurs na “Najpopularniejszego Dzielnicowego 2019”

Decyzją mieszkańców glosujących w plebiscycie – w 2019 roku w powiecie ciechanowskim “Najpopularniejszym Dzielnicowym” został asp. sztab. Michał Herner – dzielnicowy z gminy Sońsk, pracujący na posterunku policji w Ojrzeniu.

dav

Dziś ogłoszono wyniki plebiscytu. Asp. sztab. Michał Herner – otrzymał najwięcej- 2151 głosów. Drugie miejsce zajął  sierż sztab Artur Karwowski  – dzielnicowy  gminy Opinogóra Górna ( 956 głosów)  natomiast trzecie  asp. sztab. Piotr Pomaski – dzielnicowy rejonu VI miasta Ciechanów ( 508 głosów).

-Konkurs ten jest oceną służby dzielnicowego, która jest prowadzona przez mieszkańców powiatu ciechanowskiego w formie ankiety. Służy poszerzeniu wiedzy mieszkańców o roli policjantów pierwszego kontaktu jakimi są dzielnicowi – mówi podkom. Ewa Brzezińska z KPP Ciechanów. – Dzielnicowy musi być policjantem znanym w miejscu gdzie pełni służbę, musi wzbudzać społeczne zaufanie, na tyle aby każdy kto zobaczy coś niepokojącego, nie tylko wiedział do kogo się zgłosić, ale miał również pewność, że uzyska oczekiwaną pomoc w rozwiązaniu problemu.

Przypomnijmy, że niedawno asp. sztab. Michał Herner zajął 2. miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego dzielnicowego w województwie mazowieckim.

Fot. KPP Ciechanów