Druhowie z OSP Pawłowo zgłaszają akces do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu ciechanowskiego będzie włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dzisiaj (piątek, 27 stycznia) podpisano porozumienie w sprawie OSP Pawłowo z gminy Regimin.

W spotkaniu w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej udział wzięli wójt gminy Regimin Mariola Kołakowska, komendant powiatowy PSP w Ciechanowie bryg. Tomasz Gajewski, prezes OSP w Pawłowie druh Wiesław Dziubiński oraz naczelnik OSP w Pawłowie druh Marcin Dobrzeniecki.

– Podczas spotkania podpisano trójstronne porozumienie, które określa wielkość sił i środków jednostki OSP włączonej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Stanowi ono podstawę do wydania przez Komendanta Głównego PSP decyzji o włączeniu jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – poinformował nas oficer prasowy KP PSP w Ciechanowie kpt. Damian Kołpaczyński.

Przypomnijmy, że kilka dni temu podpisano podobne porozumienie dotyczące włączenia do KSR-G OSP Szyjki w gminie Glinojeck. Czytaj tutaj: https://www.ciechtivi.pl/strazacy-z-osp-szyjki-wkrotce-w-krajowym-systemie-ratowniczo-gasniczym/

OSP w Pawłowie kilka tygodni temu otrzymała nowy wóz bojowy. Czytaj tutaj: https://www.ciechtivi.pl/prawie-sto-lat-czekali-na-nowy-woz-bojowy/

Red

Fot. Damian Kołpaczyński/KP PSP Ciechanów