Drużyna MIG zdobyła skarb księcia Janusza

Drużyna Mazowieckiej Izby Gospodarczej wygrała I Rycerską Grę Miejską w Ciechanowie i zdobyła skarb księcia Janusza ukryty na Zamku Książąt Mazowieckich. Na drugim miejscu uplasował się zespół Wolontariuszy, na trzecim – Nauczycieli, a tuż za podium znalazła się drużyna ciechanowskich portali – czyli Media Elektroniczne (w składzie Sylwester Czaplicki –  www.ciechanowonline.pl – kapitan, Michał Kaczorowski – Architektura Ciechanowa – www.arch.ciechanow.net.pl oraz Marek Szyperski – www.ciechtivi.pl ).

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=5gMJR7aIv_A’]

Wystartowało dziewięć zespołów, a wśród nich także m.in. Szlachetna Paczka z Katarzyną Kozłowską z Katolickiego Radia Ciechanów na czele – zajęli miejsce piąte oraz BOA – miejsce szóste.

Zwycięzcy zdobyli kufer pełen upominków. Wcześniej jednak razem z pozostałymi uczestnikami gry musieli zdobyć osiem brakujących fragmentów prowadzącej do skarbu mapy. W tym celu trzeba było się mocno natrudzić, m.in.: powalczyć na przeciąganie liny z okupującymi ciechanowski gród na Farskiej Górze Litwinami, znaleźć sposób na pokonanie granicy mazowiecko-krzyżackiej (zwycięzcy z MIG-u przeszli  Łydynię wpław), w Muzeum Szlachty Mazowieckiej odszyfrować hasło wiodące do ukrytej komnaty, na pl. Jana Pawła II ulepić naczynie z gliny, na tzw. „Torfach” spotkać się z Białą Damą, zagrać w kości i pokonać Czarnego Psa w średniowieczne szachy.

Równocześnie na błoniach pod zamkiem trwały pokazy dla dzieci i młodzieży. Zebrani pod zamkiem kibice mogli na bieżąco dowiadywać się o postępach poszczególnych grup szukających skarbu.

Głównym organizatorem imprezy był ciechanowski Urząd Miasta. Współorganizatorem Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio, a partnerami: Szlak Książąt Mazowieckich, Chorągiew Rycerstwa Ziemi Ciechanowskiej, Muzeum Szlachty Mazowieckiej i Browar „Ciechan”.

msz