Dwaj nietrzeźwi kierowcy dalej nie pojechali. Już nie stwarzali zagrożenia

– W miniony weekend ciechanowscy policjanci zatrzymali dwóch 54-latków, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy ciężarowej scanii z naczepą wykazało prawie promil. Z kolei kierowca forda miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni stracili już prawo jazdy i opowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowy komendanta powiatowego Policji w Ciechanowie.

W ostatni piątek (7 czerwca) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na ul. Pułtuskiej w Ciechanowie zatrzymali do kontroli ciężarową scanię z naczepą. Za kierownicą auta siedział 54-letni ciechanowianin. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. – Kolejny pijany kierowca został zatrzymany w minioną niedzielę (9 czerwca) dzięki anonimowemu zgłoszeniu. Już kilka minut po otrzymaniu informacji, funkcjonariusze ciechanowskiej drogówki zauważyli auto odpowiadające opisowi na DK-60 w m. Władysławowo. Mundurowi zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Podejrzenia zgłaszającego okazały się słuszne. Badanie alkomatem 54-letniego kierowcy forda wykazało prawie 3 promile alkoholu – relacjonuje pani rzecznik. – Obaj kierowcy stracili już prawo jazdy i odpowiedzą teraz przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka kara pieniężna.

Policjanci przypominają: nietrzeźwy kierowca to zawsze ogromne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu! Jeśli masz podejrzenia, że kierowca jest pijany – zawiadom policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

red

Fot. KPP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *