Dwie osoby ranne w zderzeniu aut na krajowej “Siódemce”

Komenda Powiatowa Policji w Mławie bada okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło tuż przed godz. 2 w nocy (1 października), na drodze krajowej nr 7 we Wiśniewie.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący audi 19-letni mieszkaniec pow. mrągowskiego, jadąc w kierunku Gdańska i wykonując manewr wyprzedzania, zjechał na przeciwległy pas ruchu po czym uderzył czołowo w jadące tym pasem audi. Kierował nim 23-letni mławianin, przewoził troje pasażerów. W wyniku zderzenia, audi 19-latka wypadło z drogi i dachowało w rowie. Samochód, którym podróżowali mieszkańcy Mławy, zatrzymał się w poprzek jezdni, blokując pas ruchu. Kierujący pojazdami nie odnieśli obrażeń, pomocy medycznej wymagało dwóch pasażerów. Z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Mławie. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Mławska policja szczegółowo wyjaśnia przebieg i przyczyny tego zdarzenia. Utrudnienia w ruchu na krajowej siódemce trwały do rana. Ruch odbywał się wahadłowo – informuje oficer prasowy KPP Mława asp. sztab. Anna Pawłowska.

Policja apeluje o rozsądek i wyobraźnię na drodze – głównymi przyczynami tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych jest najczęściej nadmierna prędkość oraz nieprawidłowe wyprzedzanie. – Chwila brawury może kosztować czyjeś zdrowie lub życie. Warto się nad tym zastanowić, zanim zdecydujemy się wyprzedzić inny pojazd lub sprawdzić możliwości naszego auta – apeluje asp. sztab. Anna Pawłowska.

red

Fot. KPP Mława