Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w Ciechanowie

Nie pomagają apele, mandaty i wyroki. W powiecie ciechanowskim policjanci wciąż zatrzymują nietrzeźwych kierowców. Wczoraj (niedziela, 28 maja) zatrzymali dwóch, w dodatku z aktywnymi zakazami prowadzenia pojazdów. Teraz mężczyznom grozi do pięciu lat więzienia.

– W Ciechanowie na ul. Sońskiej policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego fordem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h. Badanie stanu trzeźwości 31-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kierowca forda posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska. – Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w niedzielę (28.05) w Ciechanowie na ul. 11 Listopada. Badanie alkomatem 43-letniego kierowcy skody wykazało prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniach w systemach wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu ciechanowskiego stracił prawo jazdy wcześniej i również posiada sądowy zakaz prowadzenia. Ponadto auto, którym jechał nie ma aktualnego ubezpieczenia OC i przeglądu technicznego.

Obydwaj kierowcy muszą liczyć się teraz z surowymi konsekwencjami prawnymi, o których zdecyduje sąd. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

red

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, przede wszystkim, aby nie kierować pod wpływem alkoholu. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg.

mł. asp. Magda Zarembska