Dyskusyjny Klub Filmowy w Ciechanowie – w maju „Czarne Słońce”

W Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie od miesiąca funkcjonuje Dyskusyjny Klub Filmowy. Wznowił działalność po wielomiesięcznej przerwie.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 21. maja 2012 r. a dyskusji poddane zostanie dzieło Krzysztofa Zanussiego „Czarne Słońce”.„Czarne słońce” jest ekranizacją dramatu Rocco Familiariego. Na ekranie kina zobaczymy między innymi Valerię Golino, Kaspara Capparoni i Lorenzo Balducci. Muzykę skomponował Wojciech Kilar.

Fabuła oparta jest na autentycznych wydarzeniach, sprzed 20 lat. Jest to historia miłości dwojga ludzi, tragedii która ich spotyka i w końcu żądzy zemsty. Po premierze (2007 r.) spotkał się z ostrą krytyką. Odbiega on od charakterystycznego dla Zanussiego nurtu, może właśnie dlatego okazać się dobrym pomysłem na ciekawą dyskusję…

Organizatorzy DKF-u planują projekcje w każdy trzeci poniedziałek miesiąca po której, jak na klub dyskusyjny przystało, odbędzie się wymiana opinii.

Uczestnicy mogą liczyć na obniżoną cenę biletów (10 zł od osoby).

Szczegółowe informacje na temat kolejnych spotkań, będzie można uzyskać m.in. na stronie internetowej PCKiSz w Ciechanowie oraz w lokalnych mediach.

Zapraszamy:

Dyskusyjny Klub Filmowy przy PCKiSz w Ciechanowie

21.05 2012 r., godz 19.00,

Sala kinowa, PCKiSz w Ciechanowie,

ul. Strażacka 5.