Dyspozytornia pogotowia przeniesie się do Płocka

Od 1 lipca w Ciechanowie nie będzie już dyspozytorni ratownictwa medycznego.  Powiat ciechanowski podobnie jak sąsiednie powiaty: mławski, płoński i żuromiński, będzie podlegał pod rejon operacyjny nr 2 z dyspozytornią w Płocku.

Poinformował o tym wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski podczas ostatniego pobytu w Ciechanowie.  Nowy plan będzie obowiązywał przez trzy lata i zdaniem wojewody skróci czas dojazdu karetki do pacjenta.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=toMpz_N0gsw’]

A tymczasem dawna (obecnie pogotowie mieści się w siedzibie komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Płockiej) baza pogotowia przy ul. Zagumiennej jest systematycznie okradana.Policjanci przyłapali już dwie grupy rabusiów.  W ostatni czwartek (1 marca) w samo południe zatrzymali na terenie dawnej bazy czterech ciechanowian w wieku od 29 do 39 lat. Mężczyźni, jak się później okazało trzech z nich było nietrzeźwych, próbowali ukraść metalowy pojemnik na olej warty ok. 500 zł.

Trafili do aresztu. Kilka dni wcześniej policjanci złapali mieszkańca Ciechanowa i mieszkańca Warszawy. Chcieli oni ukraść trzy dystrybutory paliwa i metalowe elementy wiaty.

Niedoszłym rabusiom grozi od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

msz