Dzień po dniu. Dwa wypadki w tym samym miejscu

Cztery rozbite auta, trzy osoby w szpitalu na badaniach, dwukrotne utrudnienia na drodze krajowej nr 50, na odcinku Płońsk-Ciechanów.

Do dwóch wypadków, wczoraj i dzisiaj doszło w Wycinkach, powiat płoński, na skrzyżowaniu z drogą w kierunku Szpondowa. Ta droga to tzw. skrót z krajowej „50-tki” do drogi krajowej nr 7.

Do pierwszego wypadku doszło wczoraj (środa, 8 marca) ok. 13. – na wysokości miejscowości Wycinki zderzyły się dwie osobówki: opel i audi. – Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca oplem 22-latka, jechała od strony Ciechanowa. Skręcając na skrzyżowaniu w lewo, w stronę miejscowości Szpondowo, kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu w przeciwnym kierunku Audi, którym kierował 33-latek. W wyniku zderzenia opel dachował i obydwa pojazdy wpadły do przydrożnego rowu. 22-latka wraz z kilkumiesięcznym dzieckiem trafiła do szpitala na badania. Kierowcy audi nic się nie stało – informuje Komenda Powiatowa Policji w Płońsku.

Natomiast dzisiaj (czwartek, 9 marca) ok. 10. W tym samym miejscu zderzyły się audi i skoda. – Wstępne ustalenia wskazują na to, że 35-letni kierowca skody jadąc od strony Szpondowa i skręcając w prawo w kierunku Ciechanowa,nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Płońska audi. Kierująca audi 44-latka została przewieziona do szpitala na badania. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilka godzin – podała płońska Policja.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę. Zwłaszcza przy tak szybko zmieniających się warunkach pogodowych.

Red

Fot. KPP w Płońsku