Festiwal Sztuki 3m Woda w Ciechanowie

W piątek 29 czerwca o godz. 11. w Muzeum Szlachty Mazowieckiej odbędzie się otwarcie ciechanowskiej edycji Festiwalu Sztuki 3m Woda.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=BsF26ZohDpE’]

W Festiwalu Sztuki 3m Woda biorą udział artyści: Piotr Dondajewski, Anna Drzniewicz, Magdalena Kosek, Zenon Kowalczyk, Ryszard Ługowski, Andrzej Mitan, Grzegorz Rogala, Leszek Sokoll, Wiesław Wachowski, Marek Zalewski. Do projektu zaproszono także członków Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego: Jolantę Góralską, Marka Kulikowskiego, Rafała Reddiga.

Festiwalowi towarzyszy konkurs fotograficzny, którego tematem jest woda. Regulamin do pobrania na stronie www.festiwalsztuki3m.pl. Następna odsłony Festiwalu 3m odbędzie się w Warszawie (9 sierpnia – 9 września br.).

Kuratorem artystycznym i pomysłodawcą cyklu dorocznych wydarzeń, za każdym razem poświęconych innemu materiałowi jest Leszek Sokoll.

Festiwal jest częścią Dni Ciechanowa.

W programie wydarzenia:


Warsztaty Ebru – starodawna turecka sztuka rozprowadzanie farby na wodzie i przenoszenia obrazów na papier i jedwab. Prezentuje: Anna Drzniewicz, artystka i orientalistka.

Otwarcie i omówienie eksponowanych prac – Leszek Sokoll, kurator festiwalu.

„Łzy wielkiej góry” – koncert na misy tybetańskie i wodę. Performance Ryszarda Ługowskiego.

Przez cały czas wystawy będzie działało interaktywne akwarium Grzegorza Rogali.

Wieczorem o godz. 19. na Placu Jana Pawła II odbędzie się akcja artystyczna „Celebracja kropli” w wykonaniu Wiesława Wachowskiego.

Organizatorami festiwalu są Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz Galeria Ostrołęka.

a