Frankowski za Bocheńskiego. Jest nowy wojewoda

Radny Platformy Obywatelskiej miasta stołecznego Warszawy Mariusz Frankowski nowym wojewodą mazowieckim. Zastąpił Tobiasza Bocheńskiego z Prawa i Sprawiedliwości, który wojewodą był od kwietnia tego roku.

– Dzisiaj odebrałem nominację od ministra administracji Marcina Kierwińskiego. Jutro zaczynam urzędowanie – przekazał w środę (14 grudnia) Polskiej Agencji Prasowej Mariusz Frankowski.

Poprzedni wojewoda napisał w mediach społecznościowych, że wysłał list do premiera domagając się swojej dymisji. – “Obiecałem i dotrzymałem słowa. Ponieważ Donald Tusk został premierem wystąpiłem z żądaniem pilnego przyjęcia mojej dymisji. Każda chwila instytucjonalnego kojarzenia z takim premierem jest dla mnie dyshonorem” – napisał na platformie X (dawny Twitter) wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński.

Mariusz Frankowskiza Wikipedią

Ur. w 1978 w Gnieźnie. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku nauki polityczne o specjalności stosunki międzynarodowe i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku menedżer publiczny. Ukończył także podyplomowe studia menedżer ds. innowacji, realizowane wspólnie przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Lake Forest Graduate School of Management z Chicago. Od 2007 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Od 2011 roku był szefem Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. W wyborach samorządowych w Polsce w 2018 roku, uzyskał mandat radnego w Radzie Warszawy.

Red

Fot. FB Mariusza Frankowskiego