Galeria sztuki w plenerowym przewijaku

Zaledwie kilka godzin działała “Innowacyjna Galeria Sztuki Nowoczesnej” urządzona przez znanego ciechanowskiego artystę – plastyka Marka Zalewskiego w plenerowym przewijaku na pasażu Marii Konopnickiej w Ciechanowie. Do akcji wkroczyła Straż Miejska.

Plenerowe przewijaki stanęły w kilku punktach miasta jako realizacja jednego z projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego. – Plenerowe przewijaki umożliwiają rodzicom bezpieczne, komfortowe i dyskretne przewijanie dzieci podczas spacerów – wyjaśnia rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Renata Jeziółkowska.

Przewijaki wywołały w sieci wiele, niekoniecznie pozytywnych komentarzy. Marek Zalewski, w jednym z nich, wczoraj (piątek, 11 października) urządził… galerię sztuki.

Galeria długo nie działała. – Niestety odwiedziła Galerię Straż Miejska i mieli problem co zrobić z ,,dziełami sztuki”, których jak powiedzieli,, nie powinno tu być “. Niestety… Boże jacy PILNI… chroni STRAŻ MIEJSKA ??? nawet po godzinach pracy… BRAWO Panowie !!! I nawet Fb zdążyliście już przeczytać ? Mam nadzieję, że nikt Wam nie kazał…
Mówi się TRUDNO … tym razem INNOWACYJNA GALERIA SZTUKI NOWOCZESNEJ nie trafiła w GUST Panów Strażników…Pewnie wolą Sztukę ABSTRAKCYJNĄ, REALIZM Im nie pasuje, ale żeby grafika z ciechanowskimi motywami też nie… To dziwne … No tak, przed Kulturą trzeba chronić mieszkańców… Mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej… Dziękuję za obecność na wernisażu…
Panowie, myślę że wiecie… to co zrobiliście jest po prostu śmieszne.. – napisał Marek Zalewski na Facebooku.

Do tematu wrócimy.

Fot. Marek Szyperski