Gasili pożar u sąsiadów

Strażacy z powiatu ciechanowskiego gasili pożar w sąsiednim powiecie mławskim. W Aleksandrowie, gm. Strzegowo, paliła się stodoła z maszynami rolniczymi.

Ogień pojawił się 6 kwietnia wieczorem. – Naszym zadaniem było zasilenie wodne obecnych już zastępów. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego dołączyli do gaszenia rozległego pożaru. Głównie działaliśmy w środku garażu i na poddaszu. Panowało silne zadymienie. Po ugaszeniu głównych zarzewi ognia, przystąpiono do przelewania i rozbiórki. Spaliły się garaże, dwa ciągniki rolnicze, poddasze tzw. “kuchni letniej” i lekko stodoła, ale szybkie działania pierwszych zastępów zapobiegły dalszemu rozprzestrzenieniu się ognia – relacjonują na portalu społecznościowym druhowie z OSP KSRG w Glinojecku.

Na szczęście nikt nie ucierpiał. W akcji gaśniczej wzięło udział osiem zastępów straży. Z: Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP w Mławie i Ciechanowie oraz OSP w: Unierzyżu i Strzegowie (powiat mławski), a także Glinojecku i Szyjkach (powiat ciechanowski).

red
Fot. OSP KSRG Glinojeck/FB