Gimnazjalistka najlepsza ze wszystkich

Ewa Julia Kowalska z ciechanowskiego Gimnazjum nr 4 zwyciężyła w kategorii “uczniowie i studenci” oraz w klasyfikacji generalnej II Ciechanowskiego Dyktanda o “Pióro prof. Jerzego Bralczyka”.

Dyktando, którego organizatorami byli: Społeczne Towarzystwo Oświatowe w Ciechanowie i ciechanowski Urząd Miasta, pisało ok. 130 osób. Tekst dyktanda, przygotowany przez nauczycielkę z STO Agatę Korzeniowską, oparty na “Trylogii” Henryka Sienkiewicza, a skupiony na jednym z bohaterów  “Ogniem i Mieczem” Rzędzianie, odczytał znany aktor, rektor Akademii Teatralnej w Warszawie Wojciech Malajkat – odtwórca tej roli w filmie “Ogniem i mieczem” Jerzego Hofmana.

Uczestnicy dyktanda i zaproszeni goście w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników mogli m.in. posłuchać bardzo ciekawej rozmowy.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=pFyliXgQr24′]

 

W poszczególnych kategoriach zwycięzcami dyktanda zostali:

W kategorii: pracownicy organizacji pozarządowych – zwyciężyła (zdobywając 85 pkt.) Ilona Kowalska, w kategorii: urzędnicy – Edyta Pawłowska (82 pkt.), w kategorii: nauczyciele – Barbara Kekenmajster (88 pkt.), w kategorii: uczniowie i studenci – Ewa Julia Kowalska (92 pkt.), w kategorii: dziennikarze – Magdalena Weiss (89 pkt.), w kategorii: służby mundurowe – Robert Stawiski (79 pkt.), w kategorii: przedsiębiorcy – Monika Pionka (90 pkt.), w kategorii tzw. „otwartej”, czyli pozostali   – Arkadiusz Kleniewski (91 pkt.) .