Gimnazjum TWP pokazało swoje talenty!

W dniu 10 czerwca w Gimnazjum TWP w Ciechanowie zaprosiło w swoje progi sympatyków i przyjaciół. Wśród przybyłych znaleźli się rodzice uczniów oraz gość specjalny – aktor Marcin Rogacewicz.

 

Spotkanie to miało na celu zaprezentowanie efektów całorocznej pracy uczniów – uczestników różnorodnych zajęć artystycznych. Zebrani obejrzeli autorskie przedstawienie oparte na motywie walki rodzeństwa, znanym z „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Młodzi autorzy i aktorzy z Gimnazjum pokazali, jak dwóch braci walczy o pracę i do czego może zaprowadzić zawiść i nienawiść. Spektakl, przygotowany pod kierownictwem p. Bogumiły Blantenberg zastał uświetniony grą zespołu muzycznego – podopiecznych p. Dominika Molewskiego oraz tańcem współczesnym grupy dowodzonej przez p. Magdę Łobacz. Wszystko to odbywało się w scenografii opracowanej przez koło plastyczne, którym opiekuje się p. Irena Turowska.

Uczniowie pokazali, jak wiele drzemie w nich pasji i talentu. Marcin Rogacewicz, zwracając się do nich powiedział „Róbcie swoje, spełniajcie marzenia.”, a publiczność nagrodziła olbrzymimi brawami.

Podczas spotkania nagrodzono również licznych zwycięzców konkursów szkolnych, powiatowych i krajowych. Na koniec wszyscy obecni zostali poczęstowani smakołykami z grilla, a uczniowie szaleli na dyskotece.

BB