Glinojeck. Ferie są, lodowisko jest. Nie ma zgody Sanepidu

Ferie zimowe rozpoczęte. Nakaz wychodzenia dzieci z domów w godzinach 8-16 tylko pod opieką dorosłych zniesiony, ale niestety – w Glinojecku najmłodsi (i nie tylko) nie poszaleją na przygotowanym właśnie do sezonu miejskim lodowisku. Nie ma zgody Sanepidu.

– W związku z przygotowaniem lodowiska do sezonu zimowego wystąpiliśmy do Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej o zajęcie stanowiska w sprawie otwarcia naszego lodowiska. Tafla jest już gotowa do użytku. Niestety otrzymaliśmy negatywną opinię. W związku z powyższym do 17 stycznia nie możliwe jest korzystanie z lodowiska. Będziemy Państwa na bieżąco informować o ewentualnych zmianach – poinformował glinojecki Urząd Miasta.

Sanepid poinformował glinojecki samorząd, że zgodnie z rządowym rozporządzeniem w związku ze stanem epidemii – do 17 stycznia zakazana jest działalność związane ze sportem, rozrywkowa i rekreacyjna. Z lodowiska, w myśl przepisów, mogą obecnie korzystać tylko m.in. członkowie klubów sportowych, czy członkowie kadry narodowej. Można też organizować wydarzenia sportowe, ale bez udziału publiczności.

Red

Fot. UM Glinojeck