Głupi, nietrzeźwi, niebezpieczni

W Łódzkiem pijany kierowca najechał na dwie dziewczynki. Jedna zmarła, druga – córka sprawcy – została poważnie ranna. W powiecie ciechanowskim na szczęście nie doszło do takich tragedii, ale tylko w ostatnich dniach policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących pojazdami.

W czwartek (9 sierpnia) w Sadku, gm. Glinojeck policjanci zatrzymali do kontroli astrę, której kierowca, 40-latek, jak się okazało miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Tego dnia ok. godz. 7:50 w Ciechanowie na skrzyżowaniu ul. Pułtuskiej i Wojska Polskiego  kierowca forda C-Maxa doprowadził do kolizji drogowej z dwoma pojazdami i odjechał z miejsca zdarzenia – relacjonuje asp. sztab. Bożena Kuklak z KPP Ciechanów. – Następnie został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Wykonane badanie wykazało, iż 42-letni kierujący znajduje się pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany w KPP do wyjaśnienia.
Sobota, 11 sierpnia. Ok. 9.20 w Ciechanowie kierowca toyoty mający prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w krawężnik tuż przed przejściem dla pieszych, na które właśnie wchodził pieszy. Mężczyzna cofnął się unikając uderzenia przez pojazd. – 54-letniemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy – informuje Bożena Kuklak.
W niedzielę (12 sierpnia ) policjanci zatrzymali motocyklistę i motorowerzystę, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. -Jadący hondą 39-latek, zatrzymany do kontroli w Ciechanowie na ul. Rzeczkowskiej miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy – informuje Bożena Kuklak. – Ok. 18.55 w Glinojecku policjanci zatrzymali do kontroli motorowerzystę, który nie posiadał kasku ochronnego na głowie. Okazało się , że 34-latek jest pod wpływem alkoholu. Wykonane badanie wykazało ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna posiadał aktywny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów.
Policjanci przypominają: za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą: kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów na min. 3 lata, oraz wysoka nawiązka.