Gmina Gołymin-Ośrodek: zakończono modernizację stacji uzdatniania wody

Ponad 10 mln zł kosztowała modernizacja stacji uzdatniania wody w gminie Gołymin-Ośrodek: w Pajewie Wielkim i Kałęczynie Nowym. Wójt gminy Adam Piotr Budek podkreślił, że kończy to wieloletnie problemy z jakością wody i zapewnia mieszkańcom stabilne, bezpieczne dostawy na lata.

Modernizacja polegała m.in. na: całkowitej wymianie technologii uzdatniania wody, zamontowaniu nowych filtrów, pomp ciśnieniowych i rurociągów, budowę zbiorników retencyjnych oraz kompleksowy remont budynków stacji. W Kałęczynie Nowym powstały dwa zbiorniki o pojemności po 150 m³, a w Pajewie Wielkim zbiornik 100 m³. Wydajność stacji wynosi odpowiednio 600 m³ i 200 m³ wody na dobę. Zastosowano dwustopniowy proces uzdatniania (napowietrzanie, filtrowanie i magazynowanie), a obiekty pracują obecnie w pełni automatycznie.

To niezwykle ważne dla mieszkańców gminy Gołymin – Ośrodek zadanie sfinansowano ze środków Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, budżetu gminy oraz dotacji Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 2,5 mln zł z programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. W uroczystości oddania inwestycji do użytku wziął udział m.in. Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Red

Fot. FB/Adam Struzik