Gmina Sońsk: Jarmark Wielkanocny w sieci

Zagrożenie koronawirusem i związany z tym stan epidemii sprawiły, że organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Gołotczyźnie  Jarmark Wielkanocny przeniósł się do internetu.

-Od niedzieli 29 marca na profilu facebookowym https://www.facebook.com/GOKSonsk/ umieszczona została galeria, a w niej zdjęcia ozdób świątecznych wykonanych między innymi przez mieszkańców gminy – uczniów Szkół Podstawowych w Sońsku i Bądkowie, pensjonariuszy  Zakładu Opiekuńczo Leczniczego oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Łopacina. Prócz akcentów lokalnych do akcji wykonywania ozdób włączyło się kilka szkół na Litwie – ozdoby od uczniów polskich szkół są już w drodze i niedługo również będą mogły stać się ozdobą w waszych domach – informują organizatorzy. – Nie ma ustalonych cen zakupu – wprowadzone zostały ceny minimalne – już za 5, 10 czy 15 złotych możesz pomóc i jednocześnie świątecznie udekorować swój dom – przyjemne z pożytecznym.

Cały dochód z jarmarku zostanie przekazany rodzinie chorego na cukrzycę typu 1 Krystiana i przeznaczony na zakup nierefundowanej przez NFZ pompy insulinowej, której koszt wynosi około 18 tys. zł.

Pełna galeria oferowanych ozdób świątecznych, jak również szczegółowa instrukcja zakupów  dostępna jest na: https://www.facebook.com/GOKSonsk/