Gołotczyzna: fiat pod pociągiem

Dość spokojnie mijał ostatni dzień 2011 r. w powiecie ciechanowskim. Najgroźniej wyglądało zderzenie fiata z pociągiem, do którego doszło na przejeździe w Gołotczyźnie. Sylwestrowa zabawa na pl. Jana Pawła II w Ciechanowie odbyła się bez zakłóceń.

– Było to ok. 20. – usłyszeliśmy na stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie. – Auto osobowe zderzyło się z pociągiem relacji Warszawa Wola – Ciechanów.

Przyczyny zderzenia nie są jeszcze ustalone. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ani pasażerowie pociągu, ani kierowca fiata. Akcja ratownicza trwała prawie godzinę. O tyle samo opóźnione były pociągi kursujące na szlaku Warszawa – Gdynia.

W Ciechanowie strażacy gasili jeszcze pożar śmietnika na ul. Szwanke. Policjanci zatrzymali do wytrzeźwienia dziewięciu awanturników. Interweniowali przy jednej (w Ciechanowie) kolizji drogowej i zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna jadący escortem ul. Witosa miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Sylwestrowa zabawa na placu Jana Pawła II przebiegła bez zakłóceń – powiedział nam rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji nadkomisarz Leszek Goździewski.

msz