Green Factory uhonorowany Nagrodą im. Jacka Kuronia

Podczas uroczystej Gali Banków Żywności zostały wręczone Nagrody im. Jacka Kuronia, które są przyznawane firmom lub instytucjom, które dostrzegają potrzeby drugiej osoby i pomagają Bankom Żywności, wspierając działania na rzecz zmniejszania problemu niedożywienia i marnowania żywności w Polsce. To podziękowanie za wysiłek i zaangażowanie zainwestowane w pomoc potrzebującym.

Gala odbyła się w Centrum Olimpijskim w Warszawie i została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Główną nagrodę w kategorii Lokalny Darczyńca Roku otrzymała firma Green Factory, współpracująca z Bankiem Żywności w Ciechanowie. Firma od 9 lat przekazując średnio 3 razy w tygodniu różnorodne warzywa, m.in. mixy sałat, rukolę, roszponkę, seler naciowy, jarmuż, sałatę rzymską. W samym 2019 roku przekazała do Banków Żywności ok. 75 ton warzyw, tym samym wprowadzając do żywienia potrzebujących wiele cennych składników odżywczych i witamin.

-Jest to dla naszej Spółki nagroda bezcenna, bo honoruje tak bardzo nasze drobne inwestycje w pomoc potrzebującym. Nagroda ta tylko motywuje nas do dalszej pracy. – mówił w imieniu Zarządu Green Factory Wojciech Gardocki.

Firma Green Factory jest liderem w kategorii paczkowanych świeżych, ciętych, paczkowanych warzyw oraz gotowych sałatek, które sprzedaje m.in. pod swoją marką Fit&Easy. Podstawą produktów są zawsze świeże warzywa, głównie sałaty, wygodne w użyciu (już umyte, pokrojone, odpowiednio skomponowane), które swoją różnorodnością oraz pomysłami na dania inspirują w kuchni.

– Dzięki firmom takim jak Green Factory Bank Żywności w Ciechanowie przekazuje żywność do 100 organizacji pozarządowych i instytucji pomocowych z 7 powiatów Północnego Mazowsza. – mówi Dorota Jezierska, Prezes Zarządu Banku Żywności w Ciechanowie- Nasi darczyńcy sprawiają, że około 20 tysięcy osób będących pod opieką tych organizacji, może systematycznie korzystać z pomocy żywnościowej. Cieszymy się, że nominowana przez nasz bank firma uzyskała tę prestiżową nagrodę.