Groźne wypadki w Ciechanowie

W czwartek (19 stycznia) między 15., a 16., doszło w Ciechanowie do dwóch groźnie wyglądających wypadków.

Na ul. 17. Stycznia, przed Starostwem Powiatowym, zderzyły się peugeot i volvo. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Ulica była zablokowana przez kilkadziesiąt minut.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=FqcV-19cHnA’]

Na ul. Sławika (pętla miejska) tir zderzył się z samochodem osobowym. Ze złamaną nogą do szpitala trafił kierowca osobówki. Tutaj też ulica była przez pewien czas zablokowana.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=AWnqVPW2x_o’]

O wypadkach w piątkowej relacji rzeczniczki ciechanowskiej Policji podkom. Jolanty Bym:

Do pierwszego zdarzenia doszło w Ciechanowie na pętli miejskiej – odcinek pomiędzy ul. Kwiatową a ul. Śmiecińską, o godz. 15:20. tam zderzyła się osobówka z pojazdem ciężarowym. Według wstępnych ustaleń policjantów, którzy wykonywali czynności na miejscu zdarzenia, 16-letni mieszkaniec Ciechanowa kierujący samochodem osobowym marki Opel Agila zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki DAF. Kierowca osobówki był zakleszczony w pojeździe, aby go wydostać potrzebna była pomoc Straży Pożarnej. 16-latek był przytomny, z obrażeniami ciała został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi. Przez ponad 3 godz. droga była nieprzejezdna.

Do drugiego zdarzenia doszło na ul. 17 stycznia ok godz. 16:00. W kolizji brały udział dwie osobówki. Według ustaleń policjantów, 52-letnia kierująca samochodem Peugeot nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Volvo. W wyniku zderzenia pojazdów, samochód peugeot zawiesił się na skarpie, potrzebna była interwencja Straży Pożarnej aby usunąć auto. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Przez kilkadziesiąt minut prawy pas jezdni w kierunku ul. Tatarskiej był zablokowany.  Kierująca peugeot  została ukarana mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.