Groźny pożar w Sarnowej Górze

Ponad dwie godziny dziewięć zastępów straży pożarnej gasiło dzisiaj (wtorek, 18 lutego) pożar dwóch budynków gospodarczych w Sarnowej Górze, gm. Sońsk.

Strażacy zostali zaalarmowani tuż przed 5. rano. – W pierwszym budynku ogniem objęta była konstrukcja dachu oraz jedno z pomieszczeń. Dookoła obiektu panowało silne zadymienie. W drugim pomieszczeniu paliły się elementy wyposażenia wnętrz, które były tam składowane. Osób poszkodowanych nie było – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie mł. kpt.  Damian Kołpaczyński. -Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeprowadzeniu rozpoznania. W początkowej fazie podano po jednym prądzie wody do każdego z budynków. Wraz z dojazdami kolejnych zastępów sprawiano dodatkowe linie gaśnicze w natarciu. Zaopatrzenie wodne stanowił hydrant znajdujący się w pobliżu. Działania prowadzono z zewnątrz budynku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG Ciechanów podano kolejne prądy wody w natarciu. Oświetlono teren zdarzenia. Przystąpiono do oddymienia wszystkich budynków i pomieszczeń poprzez otwarcie drzwi.

– Z budynków wyniesiono palące się materiały i dogaszono na zewnątrz. W pierwszym z budynków po przygaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki nadpalonej konstrukcji dachu – informuje mł. kpt.  Kołpaczyński. –  Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych i półmaseczkach filtrujących. W dzianiach użyto kamerę termowizyjną. Całe pogorzelisko dokładnie sprawdzono, nie stwierdzając zarzewi ognia.

Fot. OSP Sońsk/FB