Groźny wypadek na krajowej “pięćdziesiątce”. Ranna kobieta w ciąży

Jedna osoba ranna w wypadku w Woli Wodzyńskiej. Z wstępnych ustaleń wynika, że auto osobowe uderzyło w tył nieoświetlonego ciągnika rolniczego, a potem w inną osobówkę.

Wypadek miał miejsce wczoraj (informowaliśmy o nim tutaj: ) (czwartek, 20 października) ok. 19.40 w Woli Wodzyńskiej, gm. Ojrzeń.

– Według wstępnych ustaleń policjantów 23-letni kierowca opla vectry podróżujący wraz z pasażerką w kierunku Ciechanowa uderzył w tył jadącego w tym samym kierunku ciągnika rolniczego z podpiętym sprzętem rolniczym, który nie był oświetlony. Ciągnikiem kierował 34-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. W wyniku uderzenia opel obrócił się i uderzył w jadący w kierunku Płońska samochód osobowy dacia, którym kierował 61-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego. Na skutek zdarzenia ranna została jedna osoba, 22-letnia kobieta w ciąży. Pasażerka opla została przewieziona do szpitala. Ciechanowska policja prowadzi postępowanie w tej sprawie – relacjonuje mł. asp. Aneta Podgórska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Akcję ratowniczą na miejscu wypadku przez ponad trzy i pół godziny prowadziło pięć zastępów Straży Pożarnej. – Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifkowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję uszkodzone pojazdy zepchnięto na pobocze. Miejsce zdarzenia uprzątnięto z pozostałości powypadkowych a wycieki płynów eksploatacyjnych usunięto przy użyciu sorbentu. W trakcie działań droga była zablokowana – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie kpt. Damian Kołpaczyński.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Opady deszczu i szybko zapadający zmrok to nieodłączne elementy jesiennej aury. – Przypominamy, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, w połączeniu ze śliską nawierzchnią powoduje, że znacznie wydłuża się droga hamowania. W skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Kierowcy powinni pamiętać, aby poruszać się z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a także zwolnić, gdy warunki pogodowe są gorsze. Apelujemy, by przewidywać zagrożenia – informuje mł. asp. Aneta Podgórska z KPP w Ciechanowie.

Red

Fot. kpt. Piotr Jurzyk, KP PSP Ciechanów/FB OSP KSRG Ojrzeń