Groźny wypadek na “sześćdziesiątce”

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło wczoraj (środa, 13 listopada) we Wróblewie (gm. Gołymin) na drodze krajowej nr 60. Zderzyły się tam ciężarowa scania i opel astra.

Do wypadku doszło po godz. 11. – Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym odniosły obrażenia i w momencie przybycia zastępów znajdowały się na przednich siedzeniach samochodu. Z samochodu ciężarowego doszło do wycieku oleju hydraulicznego na jezdnię tworząc plamę wielkości ok. 3 m2. Na miejscu obecna była Policja, która zabezpieczała teren zdarzenia – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie mł. kpt. Damian Kołpaczyński.

Poszkodowani trafili do szpitala. – Kierujący działaniami ratowniczymi polecił zabezpieczyć teren zdarzenia blokując ruch drogowy w obydwu kierunkach, pomóc załogom Ratownictwa Medycznego w ewakuacji poszkodowanych i przetransportowaniu ich do karetek, odłączyć akumulator w samochodzie osobowym i ciężarowym oraz dokonać sorpcji rozlanego oleju z jezdni. Dalsze działania ograniczały się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia do momentu odjazdu ZRM, co umożliwiło odblokowanie drogi i zorganizowania ruchu wahadłowego. W działaniach trwających godzinę  i 12 min udział brały trzy zastępy straży pożarnej – relacjonuje mł. Kpt. Damian Kołpaczyński.

Fot. KP PSP Ciechanów